• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Začiatky chudnutia

V minulom čísle sme Vám priblížili, ako vyzerá moderné fitness v 21. Storočí – spôsoby tréningov a úpravu jedálnička (pričom jedno bez druhého nefunguje tak efektívne ako spojenie týchto dvoch postupov).

fitness209

Teraz Vám dáme pár rád a návodov, ako reálne začať chudnúť. Spomínali sme, že formovanie postavy (či už zhadzovanie nadbytočných kilogramov alebo spevňovanie ochabnutého svalstva) začína v kuchyni úpravou jedálnička a druhým logickým krokom je fyzická aktivita.

Začiatok všetkého je príprava a motivácia – len okrajovo sa dotkneme aj tejto témy.   fitness212.   fitness208   
1. Stanovte si priority – ak sú peniaze a úspech číslo 1, tak ste v skupine 80% populácie. Ale ak sa nachádza aj formovanie Vášho tela v prvej trojke priorít, tak ste na správnej ceste k Vášmu cieľu.
2. Rozdeľte si Vaše veľké ciele do menších/čiastkových cieľov. Napr. sústrediť sa na aktuálny tréning a splniť ho na 100% bez ústupkov a veľký cieľ môže byť: Nevynechať cvičenie ani raz po dobu jedného týždňa, potom štyroch, atď.
3. Nájdite si dôvod, prečo chcete dosiahnuť Váš úspech – či už ide o priblíženia sa Vášmu idolu, alebo je to otázka osobnej úcty (čo je v dnešných časoch veľmi zanedbávaná oblasť), alebo ide o zdravotnú stránku – je veľmi dôležité vedieť, prečo to robíte.

 fitness206

fitness203

Ďalším krokom je voľba miesta a hlavne trénera, kde a s ktorým budete Vami zvolenú formu cvičenia realizovať. Je mnoho aspektov, ktoré ovplyvnia Vaše rozhodnutie, ale v podstate sa odráža od množstva prostriedkov, ktoré na to mienite minúť.

Najjednoduchším spôsobom je vybrať si jedno z množstva skupinových cvičení. Nájsť si cvičenie, ktoré Vás niečím upúta (obvykle inštruktorom, alebo názvom – INSANITY™, DeepWORK™, PILOXING®, JUMPING®...)

Štruktúra hodiny je pre tieto cvičenia veľmi podobná. Začína zahriatím, ktoré trvá 8-10 minút, potom nasleduje fáza strečing v trvaní 3-4 minúty (extrémne dôležitá, nech už vykonávate akýkoľvek druh cvičenia), nasleduje mix silových a vytrvalostných cvičení v rozsahu asi 35-40 minút a nakoniec fáza tzv. vychladnutia v rozsahu 5 – 6 minút. Tréning bežných ľudí (nie profesionálnych športovcov) by nemal presiahnúť 65-70 minút. Vaše telo po všetkych vyššie zmienených tréningoch spaľuje tuky ešte niekoľko hodín, čo ma núti spomenúť aké dôležité je 3-4 hodiny po cvičení nejesť žiadne potraviny s vysokým glykemickým indexom (biely chlieb, bagety, cereálie, banán, čokoláda alebo iné sladkosti,......)

V minulom čísle ste mali možnosť nahliadnuť do tajov zmeny stravovania, tak v tomto trende budeme pokračovať.


MENU (2., 3. týždeň):
30 min po prebudení 2 krajce celozrnný fitnes chlieb + cottage chesse, 0,5l vody
9.30  Neochutený nízkotučný tvaroch (jogurt) so škoricou. Po pol hodine 0,5l vody
12.30 Hovädzie mäso, grilovaná zelenina 1x zemiak ovarený v šupe šalát: rajčiny, uhorka, reďkovka, avokádo olivový      
           olej, trocha soli a korenia 0,5 litra vody
15.30 kvalitný biely jogurt, 45g proteínová tyčinka. Voda priebežne (jogurt a za tým voda sa veľmi nemajú radi)
17.00 tréning (Pred tréningom banán) Počas/Po tréningu aspoň liter a pol vody.
19.00 (alebo 2,5-3 hod pred spánkom!) Tuniak vo vlastnej šťave Jedna celozrnná žemľa

V priebehu dňa žiadny alkohol (destiláty, víno ani pivo). Káva len bez mlieka a bez cukru.

 

Zuzana Hošová (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.) certifikovaná inštruktorka Piloxing®, Jumping®, Pilates®
Anton DOBRANSKÝ (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ) Osobný tréner Fitnes 1 triedy, výživový špecialista

 

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy