• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Redakčný test Hyundai ix35

Hyundai ix35 – pohodlné SUV na zážitky z jazdy a štýlovejší život

Hyundai ix35 prišiel na trh v dizajnovo modernejšej verzii. Už predtým veľmi vydarený vzhľad auta sa stal vďaka nenáročnému faceliftu ešte vydarenejším. Zopár všimnuteľných rozdielov ho zaradilo opäť medzi autá, o ktoré je i naďalej záujem.

Hyundai02

Keďže denne šoférujem, bola som zvedavá, či aj model vo verzii 1,7 CRDi STYLE 4x2 bude pre mňa spoľahlivý a pohodlný. Bezkľúčový prístup – inteligentný kľúč a štartovacie tlačidlo boli dobrým odrazom v teste. Pri nastupovaní ma zaujal nielen dostatok priestoru vpredu, vrátane odkladacieho priestoru medzi prednými sedadlami, ale aj vzadu. Snáď len stredová opierka mohla byť trošku väčšia, čo by ocenili najmä vodiči – muži. Vďaka prehľadnému systému som si pomerne rýchlo osvojila ovládanie paluby.

Hyundai05

Hyundai06

Hyundai07

Prehľadné informácie palubného počítača boli v efektnom modrom podsvietení. Na jeho ovládanie na palubnej doske pod volantom som si len chvíľu zvykala. Štandardné rádio s CD prehrávačom bolo kompatibilné s formátom MP3, vstupy na iPod/USB/AUX mi umožnili pripojiť externé hudobné prehrávače. Výhodou bol aj v poslednej dobe neodmysliteľný systém Bluetooth na telefonovanie s voľnými rukami pomocou hlasového ovládania, ktorý sa dal aktivovať tlačidlami na volante. Na stredovom paneli boli k dispozícii aj dve 12V zásuvky.

Hyundai08

Hyundai04

Hyundai03

Plusom bolo aj samotné vypracovanie volantu, ktoré umožňovalo zmenu pozície okrem režimu Normal aj do režimu Comfort na ľahké parkovanie a režimu Sport na jazdu po diaľnici. O pohodlnú atmosféru v interiéri sa starala dvojzónová automatická klimatizácia s ionizérom určená pre vodiča i jeho spolujazdca.

Súčasťou výbavy bolo aj vyhrievanie všetkých sedadiel, čo určite ocenia aj cestujúci vzadu. Pohodlné parkovanie na už aj tak preplnených parkoviskách mi uľahčovali predné a zadné parkovacie senzory. Automatické zapínanie stieračov (dažďový senzor) alebo svetiel, ako i „trojblik“ mi s udržiavanou rýchlosťou na diaľnici nastavenou prostredníctvom tempomatu uľahčovali prácu. Nový obrys predných svetiel dodával autu popri stále atraktívnej prednej maske ešte väčší imidž.

Hyundai11

Hyundai01

Hyundai10

Neodrádzala ma ani 6-stupňová manuálna prevodovka (ženy asi viac inklinujú k „automatu“), práve naopak. Pri manuálnom preraďovaní, ktoré bolo bezproblémové, spočiatku snáď pri zrýchľovaní len trošku motoricky hlučnejšie, som mala pocit športovejšej jazdy. Vďaka malej kubatúre, 6-stupňovej prevodovke a vcelku pokojnej jazde som si udržiavala priemernú spotrebu okolo 6 litrov. Napodiv, odlišne od celkového názoru na SUV, auto držalo na ceste i v zákrutách dobre, nemala som pocit prílišného nakláňania, či plávania. Vďaka mäkším silentblokom a upraveným tlmičom tlmilo nerovnosti a ani neprenášalo nárazy dovnútra. Osobitú pochvalu dávam aj samotným brzdám.

SUV patria celkovo medzi veľmi obľúbené a stále žiadané autá, priraďujem k nim aj Hyundai ix35 vo verzii 1,7 CRDi STYLE.

 

Hyundai ix35 1,7 CRDi STYLE 4x2

Motor:                                                 dieselový vznetový radový

Objem valcov:                                  1685 cm3                            

Maximálny výkon:                            85kW/115/4000ot/min

Maximálny krútiaci moment:         260 pri 1250-2750

Prevodovka:                                     6-stupňová manuálna

Pohon:                                              4x2

Rozmery – dĺžka/šírka/výška:        4410/1820/1660 mm

Rázvor:                                              2640 mm

Batožinový priestor:                        465/1436 l (základný/sklopené sedačky)

Maximálna rýchlosť:                       173 km/h

Zrýchlenie (0-100 km/h):                12,4 s

Priemerná spotreba:                       5,3/100 km

 

text: Lívia Krivdová

Foto: Ferdinand Šatka

Miesto: Trenčín, Mierové námestie

Styling: Tatiana Staňová

Oblečenie: butik  " Anna S "

Trenčkot: Andrea Martiny

 

 

 

 

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy