• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Indonézia krajina jedinečných ostrovov

Ostrovy tisícich tvárí

Ostrovy Indonézie sa líšia tak, ako sa líšia od seba jednotlivé štáty po celom svete. Človek, ktorý navštívi viac indonézskych ostrovov má pocit, akoby navštívil viacero krajín.indonezia3

Sumatra je hornatá s veľkým množstvom sopiek a pralesov, v ktorých žijú orangutany a tigre, Jáva je kultúrnym centrom Indonézie s najkrajšími historickými pamiatkami, Bali je ako perla medzi ostrovmi s absolútne inou kultúrou, malý ostrov Lombok so sopkou Rinjany vysokou 3726 metrov je môj najobľúbenejší. Na Florese žijú primitívne kmene Mengarajcov, na ostrove Rinca a Komodo zasa najväčšie varany na svete.

indonezia2indonezia9

5 dôvodov, prečo cestovaťpráve do Indonézie

Indonézia je nádherná bezpečná exotika, kde zažijete dobrodružstvo, dotknete sa najkrajších sopiek sveta, na niektoré z nich aj vystúpite, spoznáte rôzne kultúry a národy akými sú Karo Bataci, Toba Bataci, Minankabauská kultúra, kde o majetku rozhoduje najstaršia žena. Na Jáve uvidíte najväčšiu pamiatku na južnej pologuli, budhistickú obrovskú stúpu Borobudur či hinduistický Prambanan. Zažijete tance, svadby, rituály, tieňové divadlo Wayang goleng, výrobu batík. Okúpete sa na nádherných plážach, budete sa šnorchlovať alebo potápať s rajami, korytnačkami na Bali alebo na ostrovoch Gilli či stovkách ostrovov medzi Komodom a Floresom.

indonezia5indonezia8

Gurmánske zážitky

Krajina je turisticky prístupná a cestovateľ sa môže rozhodnúť, či zvolí gurmánstvo v podobe ohromného výberu ovocia akými sú salak, jack fruit, rambutan, durian, neuveriteľné množstvo druhov banánov, čerstvý ananás, mango… či dá prednosť Warungu – lokálnej reštaurácii, kde sa dajú vyskúšať všetky chute a vône Indonézie. Napríklad Ayam gule – kura v pikantnej kari omáčke milujem. Čerstvé ryby od výmyslu sveta a morské potvory sú samozrejmosťou.

indonezia1indonezia8indonezia7

Cestovanie pre každého

Znie to možno neuveriteľne, ale cestovať po Indonézii odporúčam každému, bez rozdielu veku a pohlavia. Ostrovy Jáva a Bali by som odporučil komfortnejším cestovateľom, nakoľko sú tu aj lepšie cesty, ubytovanie, strava a servis celkovo, ostatné ostrovy odporúčam dobrodružnejším povahám.

Garantujem zážitky na celý život!

 

foto: Tomáš Minčeff, Pavel Fellner, Jozef Harvánek,

Jozef Zelizňák st., Martin Navrátil, archív CK Bubo

 

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy