• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Postavte si modernú drevostavbu

nie pozbíjaný rám na stavbe plnený izoláciou

Počiatočná nedôvera
k stavbám na báze dreva je spôsobená najmä nedostatkom informácií a niekedy aj zlými skúsenosťami z neodborne realizovaných drevodomov. Ľudia často neprávom považujú drevostavbu za niečo, čo po čase spráchnivie, zhnije, zhorí či odnesie silný vietor.

Pritom práve kvalitná moderná drevostavba v mnohom prekonáva stavby z muriva alebo plynosilikátových tvárnic. Moderný montovaný dom má nižšie prevádzkové náklady a jeho majiteľ usporí aj na jednoduchosti a rýchlosti výstavby. Sú v ňom použité zdravé a prírodné materiály, má nízku ekologickú stopu a kvalitnú reali‑záciu potvrdenú dlhoročnou zárukou.

Aké parametre má maťmoderný montovaný dom?

Základ konštrukcie tvorí drevený rám opláštený vhodnými veľkoplošnými materiálmi. Vhodné sú nehorľavé a ekologické panely, ideálne aj konštrukčne pevné, pretože môžu tiež prispieť k tuhosti konštrukcie a dom je tak odolnejší, pevnejší a akusticky lepší. Vnútorný priestor konštrukcie je vyplnený tepelno-zvukovou izoláciou. V paneloch môžu byť vedené aj rozvody, ale ideálne je, ak má dom tzv. inštalačné predsteny, v ktorých sú rozvody vedené pred parozábranou a tá je tak chránená aj pri dodatočných zásahoch majiteľa domu do obvodovej steny. Vo výrobe sa do týchto panelov osadia nielen okná a dvere, ale aj prvky externých roliet, či žalúzií.

Tento veľmi obľúbený a rozšírený typ drevostavieb je vo svete známy ako škandinávsky systém (obľúbený aj v Ne‑
mecku a Rakúsku). Hlavným dôvodom obľúbenosti je jeho rýchla a jednoduchá realizácia a kvalita prevedenia. Výhodou týchto domov je totiž maximálna príprava stavby vo výrobe, následná rýchla bezproblémová montáž a dokončenie domu. Keďže ide o suchý systém výstavby, stavať je možné prakticky v akomkoľvek ročnom období. Investor sa môže nasťahovať okamžite po výstavbe, pretože stavba nemusí schnúť a je v nej ihneď prirodzená zdravá klíma.

Porovnávajte, zvažujte a preverujte si dodávateľov

Existujú mnohí dodávatelia montovaných domov, ktorí ponúkajú mnoho stavebných systémov.

Odporúčame Vám domy, ktorých steny boli vyrobené v suchu v hale a na presných, počítačom riadených strojoch. Nie po‑
skladané najatými lacnými pracovníkmi priamo na stavbe za rôzneho počasia. Ak chcete mať istotu, že váš dom bude funkčný aj po 20 či 50-tich rokoch, zvoľte si radšej overený, napr. spomínaný škandinávsky systém a vyberte si skúseného výrobcu
s množstvom dobrých realizácií, ktoré dokazujú, že zvládne aj kvalitnú montáž. Aby ste na to obligátne - “ale som ušetril”,
nedoplatili už pri prvých rokoch bývania.

drevodom5

Viete prečo zvoliť montovaný dom od firmy ModerneDomy.sk?

Kvalitné materiály, viac ako 44-ročné skúsenosti nielen s vlastnou výrobou, ale aj montážou, a viac ako 22-tisíc realizácií umožňujú postaviť montovaný dom do 30 dní a dať naň 30 ročnú záruku. A to všetko za vopred dohodnutú a garantovanú cenu. Žiadne nadpráce, dorábky, zmeny či úpravy. Dom dostanú zákazníci taký, ako si ho vysnívali a objednali. Dokončený a uprataný, aby sa mohli hneď nasťahovať. Vďaka nášmu partnerovi RD Rýmařov sme dnes pre zákazníka overená istota.

 

Montáž konštrukcie obvodovej steny na linke v RD Rýmařov.

drevodom1

 

V paneloch sú osadené okná a majú dokončenú aj termofasádu.

drevodom2

 

Z hotových panelov môžete mať podlažie za pár hodín.

drevodom4

 

Stavbu potom šikovná firma zvládne naozaj rýchlo.

drevodom6

 

Ing. Robert Mazánik

odborník na drevostavby

Založil spoločnosť ModerneDomy.sk, ktorá sa v krátkom čase etablovala na slovenskom aj rakúskom trhu. Jeho tím sa venuje komplexnému servisu pre klientov – od návrhu domu, cez projektovú dokumentáciu až po kompletnú stavbu domu a následné odovzdanie uprataného obývateľného domu. V prípade záujmu navrhujú do ich montovaných domov aj nábytok na mieru, pomáhajú s realizáciou drobných stavieb a okolia domu vrátane záhrady.

 

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy