• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Objavte Tatry z korún stromov, zažite prírodu z novej perspektívy

BWP-Bachledka DSCF1800 Aussicht-vom-Pfad Herbstceak

 

Na prechádzku do lesa či na túru do prírody radi zájdu mnohí z nás. Pritom nemusia chodiť ďaleko. Ak sa chcete poprechádzať priamo v korunách stromov, musíte sa vybrať do Tatier. Konkrétne do Bachledovej doliny v Ždiari.

 

Práve tu totiž na jeseň minulého roku vyrástol Chodník korunami stromov Bachledka. Ako si prechádzku v korunách predstaviť? Ide o drevený chodník široký necelé 2 metre, ktorý je po bokoch zabezpečený zábradlím a sieťou. Architekt pri jeho plánovaní využil svahovitý terén, takže chodník stúpa len veľmi mierne, čo zabezpečuje jeho bezbariérovosť. Chodník je dlhý vyše 600 metrov a zakončený špirálovitou vyhliadkovou vežou. Cestou na jej vrchol, kde Vás čaká adrenalínová sieť zdoláte ďalších 600 metrov. Počas celej trasy sa Vám naskytá pohľad na prírodu, aký pozná len málokto. Vrcholce stromov máte na dosah ruky a na zem sa dívate z vtáčej perspektívy. Miesto, kde chodník stojí, nebolo vybrané náhodne. Výhľady, ktoré sa Vám z chodníka naskytnú, nechajú ľahostajným len málokoho. Po zhliadnutí panorámy Belianskych Tatier, Pienin a malebného Zamaguria, ktoré máte z Chodníka ako na dlani, si budete chcieť výlet predĺžiť a prebádať všetky krásy tohto kraja. Okrem dych berúcich výhľadov Vás na chodníku čaká aj zaujímavý edukačný program. Dozviete sa zaujímavosti o miestnej prírode, ochrane životného prostredia, moci počasia i úžasnej sile lesa obnoviť sa. Prechádzka korunami stromov je zábava pre celú rodinu. Po trase sú rozmiestnené hry pre deti, adrenalínové zastávky s priehľadom a 67 metrov dlhý suchý tobogan vedúci nadol z vyhliadkovej veže. V tesnom okolí chodníka nájdete ďalšie zaujímavé atrakcie pre celú rodinu – najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách, dobrodružnú pátračskú hru, detské ihriská, mini ZOO či detský náučný chodník.

 

BWP-Bachledka DSC 4110 Turm-innen-nach-oben Herbstceak

 

Spišskej Magury s prístupom zo Ždiaru – Bachledovej doliny alebo Zamaguria – Malej Frankovej. Aby cesta k nemu bola čo najpohodlnejšia, vzniká v Bachledke nová kabínová lanovka s plánovaným otvorením už tento rok. Počas výstavby je prístup ku chodníku možný 2 km pešou túrou po lesnom turistickom chodníku. Pozastavená je aj prevádzka niektorých atrakcií. Chodník korunami stromov Bachledka je otvorený počas celého roka. Aktuálnu otváraciu dobu, atrakcie v prevádzke a cenník nájdete vždy na webe www.chodnikorunamistromov.sk. Naplánujte si v Belianskych Tatrách a Zamagurí rovno viacdňovú dovolenku a navštívte aj ďalšie prírodné krásy a historické pamiatky. V okolí môžete objaviť jedinú sprístupnenú jaskyňu v Tatrách - Beliansku jaskyňu, Poľovnícky zámoček Hohenlohe, historický Kežmarok a Spišskú Belú, splaviť Dunajec na pltiach či raftoch, zdolať bralá Belianskych Tatier alebo sa vydať po stopách mnícha Cypriána v Červenom Kláštore. Záleží už len na Vašich preferenciách a nálade. Pre viac informácii navštívte www.chodníkkorunamistromov.sk a www.bachledka.sk. Vedeli ste, že do korún stromov sa môžete vybrať aj v susedných krajinách? Chodníky korunami stromov nájdete aj na Lipne, v Jánskych Lázniach, Bavorskom lese a ďalších miestach. Viac o chodníkoch korunami stromov sa dozviete na www.baumwipfelpfade-eak.de

 

BWP-Bachledka DSC2415-1 Eingangsbereich Herbstceak

 

 

 

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy