• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Gabriela Holcer - Umenie, ktoré si vezmeš so sebou

Gabriela-Holcer-3-Small

 

Pod touto značkou tvorí umelkyňa Gabriela Holcer, ktorá skĺbila jedinečný umenie a luxusný hodváb. Dnes sú jej ručne robené kúsky naozaj neprehliadnuteľnými. K tejto technike prešla z klasickej maľby na plátno. Nechcela, aby si ľudia strážili umenie len vo svojich obývačkách, ale začali ho prezentovať aj na verejnosti. „Išlo mi o priblíženie mojej tvorby viac k ľuďom, spojiť užitočné s príjemným – vytvoriť nositeľné umenie, ktorým sa moji zákazníci môžu pýšiť kedykoľvek a kdekoľvek na svojich potulkách svetom.Jednoducho zbaliť si ten svoj „kúsok“ so sebou, lebo je asi divné zvesiť obraz zo steny a dať si ho na krk, či…? Haha :)“

 

DSC00048-Small

 

A na to je hodváb skvelý. Je to vznešený, luxusný, no zároveň praktický materiál s dobrými vlastnosťami – v lete chladí, v zime zohrieva, je ľahký, odolný, elastický. Ďalšou jeho silnou stránkou sú jeho vlastnosti pri tvorbe – maľovanie na hodváb je ako maľovanie akvarelom, čo autorke dáva priestor potrebný na realizáciu jej nápadov - spojenie umenia a módy.
Gabrieline šatky sú jedinečné ako dizajnovo, tak aj čo sa týka materiálu. Používa totiž ahimsa (peace) hodváb z Indie, ktorý je vyrobený nenásilnou formou. To znamená, že neubližuje - nezabíja zámotky priadky morušovej, ktorá tento hodváb produkuje. Jeho výroba je založená podľa samotného názvu hodvábu – na ahimsa princípe neubližovania, príznačného pre hinduizmus či budhizmus. Je to mravenčia – ručná práca, čo znamená, že celý proces je aj ekologickejší a zároveň zamestnáva miestnych farmárov a ľudí Indického vidieku. Aj v tom je oproti bežnému hodvábu jeho ozajstná výnimočnosť.
Každá šatka je maľovaná ako obraz, unikát, ktorý sa neopakuje, žiadna masová výroba. Motívy malieb si vyberá zo širokého spektra – ľudia, zvieratá, rôzne kultúry, ktoré spoznáva na svojich cestách svetom a nestráni sa netradičným námetom alebo okorení konvenčnejšie námety.

„Pre mojich zákazníkov sú to väčšinou darčeky pri špeciálnej príležitosti – výročia, narodeniny, Valentín, Vianoce a pod. Jednoducho povedané, ak človek má špeciálnu osôbku, a to nehovorím len o partnerke/partnerovi, touto šatkou mu to vie dať najavo. A ak je vyrobená na mieru, o to viac je to osobnejšie a intímnejšie. Nekupujú si módny doplnok, ale moment plný hrejivých emócií, ktoré zažijú pri obdarovaní milovanej osoby takýmto darčekom. “

 

Trencin-Mesto-Mody-2

 

Trencin-Mesto-Mody-1

 

 

JE TO DARČEK, KTORÝ TO POVIE ZA TEBA.
Viac o ahimsa hodvábe a Gabrielinej tvorbe nájdete
na www.artbubblesilk.com  alebo na FB stránke
www.facebook.com/ARTbubbleSK/

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy