• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Múmie sveta

Trofejni-hlava-Mumie-sveta-JVS-2018

 

Výstava prináša fascinujúce posolstvo o dávnych kultúrach a civilizáciách. Originálne múmie a ďalšie artefakty boli zapožičané zo svetových múzeí, univerzít, vedeckých organizácií a súkromných zbierok. Výstava nemá svojím rozsahom, historickou a vedeckou hodnotou vo svete obdobu. Jedná sa o najväčšiu a najucelenejšiu zbierku múmií na svete. Slávnostné otvorenie výstavy bolo 1.februára na Výstvavisku Praha - Holešovice.

 

Von-Holz-5-Mumie-sveta-JVS-2018

 

Na viac ako dvetisíc metroch štvorcových sa na Výstavisku Holešovice návštevníci prejdú zaujímavou históriou, ktorá siaha do dávnych vekov datujúcich sa ďaleko pred náš letopočet. Na unikátnej výstave Mumie světa bude možné vzhliadnuť múmie, ktoré zatiaľ neboli nikde a nikdy vystavené. Konkrétne pôjde o múmie z Egypta, Severnej a Južnej Ameriky, ale aj Európy. Každý exponát odhalí svoj vlastný príbeh. Niektoré z vystavených múmií pochádzajú z vážených rodov, iné zase ponúknu pohľad na prírodne a prirodzene mumifikované osoby. Výstava zároveň ponúka návštevníkom veľký audiovizuálny a textový materiál.

 

Egypt-1-Mumie-sveta-JVS-2018

 

Najzaujímavejšie exponáty
Medzi stovkami exponátov možno odporučiť niekoľko najzaujímavejších. Napríklad Baron Von Holz, nemecký šľachtic nájdený v utajenej rodinnej krypte hradu zo 14. storočia. Zostal obutý do svojich najlepších topánok. Múmia z Vacu, mladá rodina z maďarského mesta Vác, ktorá zomrela na tuberkulózu. Burnsová zbierka, séria medicínsky vyrobených múmií používaných na výučbu anatómie na začiatku 19. storočia. Egyptský kňaz Nes-Hor, u ktorého bola zistená artritída a zlomené ľavé bedro. Egyptské múmie zvierat vrátane sokola, ryby, psa a mláďaťa krokodíla, ktoré boli zámerne vytvorené, aby sprevádzali na večnosť členov kráľovskej rodiny. MUMAB, dokonalé napodobenie pôvodnej egyptskej mumifikácie vykonané lekármi na ľudskom tele prvýkrát po 2800 rokoch.

 

Sommersdorf-4-Mumie-sveta-JVS-2018

 

Pohľad na mumifikáciu na území Čiech 

Zaujímavým doplnením výstavy je tiež expozícia venovaná múmiám, ktoré pochádzajú z územia Čiech. Návštevníci budú informovaní o histórii mumifikácie, ale aj aktivitách českých archeológov v Egypte a ďalších krajinách.

 

Najnovšie technológie
Výstava Múmie sveta je nielen výletom do histórie, ale aj dokonalou ukážkou najnovších vedeckých metód, ktoré antropológovia v súčasnosti využívajú. Lúšti DNA a tým aj príbuzenské vzťahy našich dávnych predkov. Na základe skúmania zubnej skloviny odhadujú migráciu obyvateľstva, vďaka chemickým rozborom extrahujú pôvodné kmene batérií, ktoré po stáročia decimujú ľudstvo, z CT scanov vytvárajú dokonale realistické napodobeniny tváre a tiel pôvodných obyvateľov i ich vládcov.

 

Egypt-3-Mumie-sveta-JVS-2018

 

Výstava svetových parametrov 

Usporiadatelia výstavy sľubujú návštevníkom maximálny komfort. Okrem vystavených exponátov dostane každý návštevník zvukové zariadenie "Audio-guide", vďaka ktorému si ku každému exponátu vypočuje doplňujúci výklad. Výstava bude pomyselnou cestou do minulosti, pri ktorej návštevník odhalí príbehy ľudí z mnohých kútov sveta a civilizácií. Výstava nadchne nielen milovníkov histórie, ale predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré vďaka nej nahliadnu originálnym spôsobom do minulosti.

 

Sommersdorf-6-Mumie-sveta-JVS-2018

 

 

Vstupenky na výstavu je možné zakúpiť v predpredaji
siete Ticketportal, ale taktiež priamo na mieste.
Viac informácií na www.mumiesveta.cz 

 

Fotografie- zdroj JVS GROUP

 

Usporiadateľ:
za JVS GROUP SR
Zuzana Benediktová, Marketing Manager
Tel.: +421 903 288753
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy