• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

"More a vietor vo vlasoch zo mňa robia lepšieho človeka"

team-regata 0601

 

team-regata 0737

 

S kormidlom v rukách preplával európske moria, ale aj Karibik či ostrovy v Indickom a Tichom oceáne. Chorvátsko a plachetnica sú jeho druhým domovom a jachting závislosť, od ktorej ho už nikto nevylieči. Michal Kelemen je ostrieľaný jachtár, kapitán, pretekár a slovenský reprezentant, majiteľ cestovnej kancelárie Yacht Travel a charterovej spoločnosti Kelemen Sailing. V neposlednom rade je aj manžel a otec dvoch detí, ktorý sa často zobúdza v kajute o veľkosti 2 m² s úsmevom na tvári a iným ukazuje čaro jachtingu.

 

Čo pre Vás znamená jachting a ako ste sa k nemu dostali?
Jachting v súčasnosti pre mňa predstavuje celý môj život. Je to koníček, ktorý sa zmenil na prácu a naopak. K jachtingu ma priviedol môj otec a mnohému ma aj naučil. Ja som sa na mori naučil rešpektu, mysleniu a oddychu.

 

team-regata 0206

 

V čom Vám jachting tak učaroval?
Na jachtigu najviac milujem pocit slobody na otvorenom mori. Stojím na palube bosými nohami, v ruke držím kormidlo, plavím sa vpred, rozmýšľam kam sa dnes vyberiem a čo budem robiť. Mám pred sebou more možností a tento pocit zbožňujem. Vždy keď sa vraciam z plavby cítim, že som si dobil baterky, a tie si veru potrebujem dobíjať často. Moja manželka tvrdí, že more a vietor vo vlasoch zo mňa robia lepšieho človeka, a má úplnú pravdu.

 

team-regata 0423

 

team-regata 0194

 

V čom sa Vaša cestovná kancelária odlišuje od ostatných cestoviek?

V prvom rade naša cestovná kancelária sa už viac ako dvanásť rokov venuje výlučne jachtingu. Takýchto cestoviek je na Slovensku veľmi málo. I napriek tomu, že my nemáme more, tak Slováci majú chuť objavovať a brázdiť moria a my im v tom pomáhame. Robíme kapitánske kurzy a vychovávame kapitánov, zabezpečujeme dovolenku na jachte pre jachtárov a najmä nejachtárov, organizujeme súťaže v jachtingu - regaty, a takisto aj teambuildingy na jachte. Akcie organizujeme po celom svete, najmä však v Chorvátsku, keďže naši ho najviac preferujú.

 

team-regata 0196

 

Teda kto a akí sú Vaši zákazníci?
Ak by som mal jedným slovom opísať našich zákazníkov, tak by som použil slovo: priatelia. V prvom rade sa snažíme vždy vychádzať priateľsky a v ústrety našim zákazníkom. Za roky spolupráce sa tak z mnohých skutočne stali naši priatelia. Máme spoločné zážitky a spoločný záujem - jachting, ktorým žijeme. Naši zákazníci sú jachtári i nejachtári s chuťou objavovať a skúšať nové veci. Keď premýšľate nad jachtingom ako neskúsený suchozemec, tak sa možno zľaknete neznámeho. V skutočnosti sa ale nemáte čoho báť. Máte sa len na čo tešiť, len vám možno nikto presne nepovedal na čo.

 

V čom je dovolenka na jachte výnimočná a čo ponúka dovolenkujúcim?
Dovolenka na jachte ponúka komfort ako klasická dovolenka, pričom je oveľa súkromnejšia a individuálnejšia. Jachta má niekoľko kajút, je útulne a plnohodnotne vybavená pre pobyt pre 6 až 12 osôb a môžete sa s ňou presúvať z miesta na miesto. Plavba zväčša trvá týždeň - od soboty do soboty, to je štandardná dĺžka prenájmu lode. Preto sa vždy pripravuje týždenný plán plavby individuálne podľa požiadaviek zákazníkov. Môžete sa kúpať v opustených zátokách, skákať zo skál na malých ostrovčekoch, objavovať národné parky, plávať s delfínmi, ochutnávať domáce špeciality v nepreplnených tavernách a mnoho iného. Nemusíte mať žiadne poňatie o lodi ani len vedieť, kde sa nachádza kormidlo. O všetko sa postará skúsený slovensky hovoriaci kapitán. Dovolenka na jachte jednoducho ponúka slobodu. Nie ste ohraničení rezortom, plážou, reštauráciou či mestom. Jeden deň ste tu na druhý zase inde.

 

Je takáto dovolenka drahá záležitosť?
Na túto otázku som už odpovedal nespočetne mnoho krát a moja odpoveď znie: “Nie, nie je.” Dovolenka na jachte je porovnateľná s nákladmi na bežnú dovolenku a je to “luxus”, ktorý si bežne dovolia aj Slováci. Mýty o tom, že dovolenka na jachte je drahá sú naozaj mýty. Je to tak drahá dovolenka akú si ju spravíte, pretože všetko sa odvíja od vašich preferencií a rozpočtu.

 

Pre koho takéto plavby organizujete?
Plavby robíme pre partie kamarátov, pre páry, rodiny s deťmi ba dokonca aj so psami, pre slobodných pánov i dámy, pre firmy a ich zamestnancov a obchodných partnerov. Jednoducho pre všetkých.

 

team-regata 0706

 

 

Text, foto: Yacht Travel
www.yachttravel.sk

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy