• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Legenda sa vracia

 TMM logo

 

Aká je kapacita miesta podujatia? Koľko je výstavných miest? Čo všetko budú mať možnosť ľudia uvidieť na výstave? Čím sa výstava odlišuje od pôvodného TMM a v čom si zachováva svoju tradíciu?

 

 MG 2239-Edit

 

Ako vznikla myšlienka obnoviť výstavu TMM po takmer 10 rokoch?

Myšlienka znovuzrodiť výstavu TMM vznikla vďaka dlhodobému priateľstvu s organizátorom najlepšiej rybárskej výstavy v rámci slovenskej a českej republiky, mojím susedom Ivanom Fabianom. Jeho výstava v Trenčíne je veľmi populárna, obdivovala som ho, ako ho to napadlo a hlavne, ako to môže robiť celé sám. Vtedy mi povedal, že ma presvedčí, aby som ja znovuzrodila výstavu Trenčín Mesto módy, lebo dlhé roky sa venujem móde, módnym prehliadkám, poznám veľa ľudí a podobne. Zo začiatku som o tom nechcela ani počuť, priznám sa. Vedela som, že je to náročná práca v dnešnej dobe, hlavne zohnať reálnych kvalitných vystavovateľov. Ale keď mi stále vlieval sebavedomie, nakoniec som sa s tou myšlienkou vžila a pustila som sa do toho naplno . Práca na organizácii TMM ma úplne pohltila a som rada, že som ho poslúchla. Som mu nesmierne vďačná a je jediný, ktorý mi zo začiatku veril a pomáhal s logistikou výstavy. Potom som si našla ďaľšie spriaznené duše, chlapcov z reklamnej agentúry STarts, ktorí mi pomáhajú s točením reklám, s fotením na mediálnu kampaň ale aj s inými dôležitými vecami. 

 

Čo všetko budú mať možnosť ľudia uvidieť na výstave?
Na znovuzrodenej výstave Trenčín Mesto Módy v termine od 22.9.-23.9.2017 bude môcť odborná ale aj široká verejnosť vidieť vyše 130 kvalitných vystavovateľov zo Slovenska a Českej republiky, ktorí sa budú prezentovať svojou vlastnou výrobou či už odevov alebo doplnkov, od výrobcov plaviek až po výrobcov kožuchov. Nesmierne nás teší, že pozvanie prijali aj zakladatelia výstavy TMM – spoločnosť OZETA, ale aj iné spoločnosti, ktorých vznik siaha do 30-tich rokoch minulého storočia, ako napr. ZDA Partizánske, NOVESTA, TATRASVIT, dokonca spoločnosť Slovenka vznikla v roku 1924 a spoločnosť TONAK z Čiech už v roku 1630. Všetky tieto spoločnosti prežili nájazd čínskeho lacného nekvalitného tovaru a udržali si svoju výrobu a hlavne jeho kvalitu. Veľa z nich vyváža svoje výrobky s úspechom do sveta. To je jeden z dôležitých momentov pri znovuzrodení výstavy, že chceme ukázať odbornej ale aj širokej verejnosti, aké máme kvalitné odevné firmy a módnych návrhárov doma na Slovensku a v Čechách a nemusíme cestovať za drahým a koľkokrát nekvalitným tovarom do zahraničia. Treba podporiť našu výrobu, zviditeľniť našich výrobcov. To je dôvod, prečo nás naša práca baví a má zmysel.

 

Čím sa výstava odlišuje od pôvodného TMM a v čom si zachováva svoju tradiciu?
Ako mladé dievča som sa veľmi tešila na každú výstavu TMM, či jarnú alebo jesennú časť. Priam sme hltali všetky novinky, z vystavených exponátov sme nevedeli spustiť oči. Okrem najmodernejších kúskov som tam vždy stretla svoje spevácke aj herecké idoly. Chodil tam každý, čo niečo v tej dobe znamenal. Spomeniem Mariku Gombitovú s Modusom, súrodencov Hečkovcov, Beátu Dubasovú, Evu Kostolányovú, Janu Kociánovú, Ivana Mládeka, ale hlavne Ivana Krajíčka, ktorý tam uvádzal veľké zábavné programy spojené s módnou prehliadkou. Sprievodný program jednoducho patril k výstave TMM. Keďže sa mi páčil systém výstavy, nechceme v princípe meniť jeho históriu a logistiku. Výstava bude obsahovať kontraktačné pavilóny , alej aj kontraktačno – predajné tak, ako tomu bolo v minulosti. Návštevníci si mali možnosť na výstave veci nielen nakontrahovať, ale aj nakúpiť. Sprievodný program bude bohatý aj pri znovuzrodenej výstave. Pozývame úspešných účinkujúcich, ktorí prijali naše pozvanie, ako napr. raper KALI, speváčka RONIE, raperka Aless, huslista Filip Jančík, gytarista David Bílek, spevácke duo Ricco& Claudia, folklórny anečný súbor SĽUK, operný spevák Pavol Bršlík, operná speváčka Martina Múdra a mnoho iných. Ako bonus organizujeme výstavu tradičných ľudových krojov z jednotlivých regiónov Slovenska, s ktorou nám pomáha spoločnosť UĽUV. Pre mladých a talentovaných dizajnerov organizujeme súťaž TOP dizajnér roka, kde víťaz získava slušnú finančnú hotovosť na možnosť zúčastniť sa o rok známeho fashion weeku v Európe. Zmyslom tejto súťaže pre nás je hlavne spájanie talentovaných módnych návrhárov s úspešnými odevnými spoločnosťami, ktorých vzájomné prepojenie a spolupráca bude mať zmysel pre obidve strany. A v neposlednom rade organizujeme aj tradičnú súťaž ZLATÁ FATIMA, kde budeme v rámci veľkého galavečera oceňovať najkvalitnejšie výrobky, najúspešnejšie firmy a novinkou bude aj vyhlásenie Legenda módy a pre vystavovateľov aj súťaž o TOP expozíciu tohtoročnej výstavy. V porote budú uznávaní módni žurnalisti, módni navrhári, ale aj odborníci v odevnom priemysle. Spomeniem módneho návrhara Josefa Ťapťucha, Doc. Júliu Sabovú, módnu návrhárku Máriu Štranekovú, úspešnú módnu žurnalistku Danu Lapšanskú, módneho návrhára Borisa Hanečku, fotografku Jenu Šimkovú....

 

Aká je kapacita miesta podujatia? Kolko je výstavných miest?
Výstavisko Expo Center v Trenčíne má veľmi dobrú polohu. Je umiestnené pár minút od centre mesta a pritom je položené v tichom prostredí, ktoré obklopuje lesopark Brezina. Patrí medzi tretie najväčšie výstavisko na Slovensku. Celková rozloha výstaviska je 35.000 m2, pričom celková výstavná plocha je 18.000 m2. Z toho krytej výstavnej plochy je 7.000 a voľnej výstavnej plochy 11.000 m2. Nám sa podarilo zaplniť všetky plochy a týmto sa chceme poďakovať všetkým vystavovateľom, ktorí nám dali plnú dôveru. Spolu máme vyše 130 vystavovateľov zo Slovenska, Čiech, ale aj Poľska , Talianska a Rakúska.

 

Prezraďte nám vaše očakávania a obavy z výstavy.
Môja najväčšia obava bola v obsadení všetkých pavilónov na výstavisku. Tá obava bola zbytočná, v dnešnej dobe už máme všetky pavilóny obsadené, dokonca sme museli vypratať jeden pavilón, ktorý sa už roky nevyužíval, ale pre veľký záujem sme ho znovu upravili a sprístupnili. Samozrejme , vždy sa stane, že sa počas organizovania výstavy aj niekto odhlási, ale aj to máme premyslené. V zálohe máme firmy, ktoré majú záujem zúčastniť sa výstavy ale sa im už neušlo miesto, tak ich znovu kontaktujeme a veľakrát nás poteší ich radostná reakcia. Čo sa týka mojich očakávaní, veľmi mi záleži na tom, aby boli spokojní jednak vystavovatelia, ale aj odborná a široká verejnosť. Robíme všetko preto, aby sa tam ľudia cítili dobre. Záleží nám aj na výbere cateringových firiem, pitného režimu, organizujeme akcie pre deti, pre mládež vytvárame Zónu mladých, kde budú prebiehať zaujímavé prednášky o móde, životnom štýle, rozhovory s populárnymi yutubermi, módnymi blogerkami a podobne. Ja pevne verím, že naša snaha bude ocenená, aj keď vieme, že nie všetko vyjde na prvýkrát na 100 percent. Preto si vážim Michala Kaščáka, ktorý tiež začínal organizovať hudobný festival POHODU a nie vždy to išlo podľa jeho predstáv. Ale každým rokom sa zlepšoval a poučil z predchádzajúcich chýb. Nakoniec povýšil organizáciu Pohody na jeden z najkvalitnejších festivalov v Európe. Podobným štýlom rozmýšlame aj my. Neustále sa zlepšovať, počúvať ľudí, nevešať hlavu pri prvom neúspechu. Veríme, že sa nám podarí úspešne vrátiť legendu Trenčína a hlavne úspešne pokračovať pri pravidelnom organizovaní výstavy Trenčín Mesto Módy. Lebo móda je nesmrteľná, móda je životný štýl, móda sa nás dotýka každý deň...

 

Text, foto: Jana Jankovičová
www.tmm.sk

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy