• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

PLEZURO nová módna značka, vychádzajúca zo samotnej podstaty umenia.

Leila-silver-b

 

V roku 1992 pán Josef Múdry založil spolu so svoju rodinou pletiareň a firmu na výrobu funkčnej bielizne. Časom rozširoval pôsobenie v oblasti výroby textilu, na výrobky z pletenín, či šitie športového oblečenia. Aj napriek úspechu na trhu, však neustále hľadal novú inšpiráciu, ktorou by pozdvihol úroveň výroby a celej produkcie... Tú našiel vo svojej manželke, ktorá je sólistkou v Štátnej opere Banská Bystrica a ktorá má život i vďaka svojej profesii úzko prepletený s umením. V roku 2016 spolu založili spoločnosť PLEZURO. Jej názov pochádzajúci z esperanta a znamenajúci radosť sa rozžiaril a v priebehu niekoľkých mesiacov firma zamestnala vyše 25 zamestnancov. Martina Múdra tak pretavila svoj zmysel pre detail do módnej tvorby.

 

The-Queen-of-the-Night-Onyx

 

IMG 8689

 

IMG 8762-upr2

 

 

Nosná kolekcia pre dámy aj pánov sa nazýva GOLDLINE. Ponúka menej formálne oblečenie, cez biznis štýl až po najvyššiu radu formálneho oblečenia COUTURE. Keďže sa jedná o tvorbu outfitov, dáma, ktorá sa rozhodne pre kostým PLEZURO, má možnosť doladiť ho doplnkami s francúzskou rafinovanosťou. Vyšitý vzor na topánkach ladí s kabelkou a koženým opaskom. Šperky sú zladené s komponentmi na kabelke, ktoré sú pozlátené 24 karátovým zlatom a zdobené pravými kryštálmi PRECIOSA. Je len na dáme, či sa rozhodne pre výraznejší model, kde dominuje vzor alebo zostane striedmo verná farbám, ktoré spolu krásne ladia. A čo páni? V ich dokonale ušitých oblekoch nájdete veľmi decentne umiestnené odkazy na vzor z kolekcie, ktorými budú so svojou partnerkou v spoločnosti neprehliadnuteľní.

 

inspired 

 

IMG 8795

 

IMG 8091

 

Nuž a pokiaľ úplne podľahnete kúzlu vzoru PLEZURO, určite privítate sadu kávovej kanvičky a utešených šálok na ručne maľovanom Karlovarskom porceláne, či kreslo s kávovým stolíkom, ktoré sú súčasťou zlatej línie GOLDLINE. Pokiaľ by ste už teraz mali pocit, že ste sa ocitli v krajine zázrakov, tak radšej šetrite dych, pretože ideme rozprávať o PLEZURO COUTURE. Je to rada rozhodne najvyššia a pri jej tvorbe sa snúbia sny s reálnymi zážitkami z najkrajších divadelných scén sveta. Pri tejto línii neexistujú hranice a od počiatočnej idey, počas celého procesu, až po výsledné dielo je to umenie a oslava krásy ľudského tela. Zdôrazňuje zmyselnú ženskosť, zahaľuje ju do najlepších materiálov. Podtrhne mužskú silu v skvelo ušitom obleku reflektujúcom materiálmi na nároky 21.storočia. Inšpirácia operou je tu najviac postrehnuteľná. Modely nesú mená ikonických ženských postáv a spracovanie šiat i materiály sú úzko spojené s charakterom očarujúcich diel. Ručne vyšívané šaty, posiate stovkami trblietajúcich kryštálov, či korzet zdobený polodrahokamami robí z každých šiat PLEZURO COUTURE klenot. Gentlemani určite ocenia smokinggala, ušitý z najkvalitnejšieho zamatu s vypaľovaným vzorom a detailným vypracovaním.

 

IMG 8642

 

Nuž a o spojení s operou snáď najviac napovie aj fakt, že práve pánsky COUTURE model uvedie jeden z najväčších operných sólistov sveta, brilantný Pavol Bršlík. Ako sme už uviedli, inšpirácia históriou módy, kde kvalita materiálov a dôslednosti šitia bola na prvom mieste, je pre PLEZURO prvoradá, no tieto tradície prenášajú do dnešnej doby a svojou ponukou reflektujú na súčasné potreby dám, ktoré vedia efektívne tráviť svoj voľný čas. Či už sa jedná o ľahké športové aktivity, či stretnutia s priateľmi. Vychádzajúc z poznania tej vzácnej esencie, ktorú ukrýva čas strávený s priateľmi, dostala (štýlovo) druhá rada názov FRIENDtime. S podtitulom „Je len na Vás, či pôjdete na jogu alebo s priateľmi do kina. My sa postaráme o to, aby ste sa cítili pohodlne a krásna.“ Za pohodlie môžu funkčné materiály, ktoré boli do tejto línie zvolené a za štýl môžu doplnky, ktoré zo zdanlivo športového odevu opäť urobili netradičný kúsok. Zlatý medailónik s logom značky PLEZURO, či kovové krúžky na nízkych topánkach s kryštálovými šatónmi a stuhami namiesto šnúrok sú príležitosťou pre dámy, ktoré sa chcú cítiť komfortne, no rozhodne nechcú splynúť s davom.

 

a3

 

inmyheart 

 

Treťou líniou je ORGANIC PLEZURO. Jasne odkazuje na kvalitu materiálov, pričom však nezabúda na enviromentálne potreby prostredia. Spoločnosť PLEZURO je prvým výrobcom produktov z organickej b a v l n y a držiteľom certifikátu GOTS na Slovensku, ktorý je celosvetovo uznávaný a jeho prísne kritériá sprevádzajú výrobu od semienka, cez spracovanie bavlny a podmienky, v ktorých sa z nej šijú hotové produkty až po distribúciu. V rade ORGANIC PLEZURO určite ocenia páni i dámy spodnú bielizeň, či nočné košieľky a pre jemnú a citlivú pokožku bábätiek je pripravená kolekcia, v ktorej sa budú cítiť ako v (organickej) bavlnke. Dobrý pocit v oblečení PLEZURO určite umocní aj fakt, že všetky výrobky sú šité v Európe, a oblečenie na Slovensku. Martina a Josef sú presvedčení, že len vďaka príjemnej atmosfére, o ktorú sa starajú, môžu vychádzať spod rúk šikovných zamestnancov dokonale ušité modely. Aj napriek svojej relatívnej mladosti, teší sa už dnes značka PLEZURO pozitívnym ohlasom v zahraničí. Na Slovensku sa predstaví v septembri na veľkej módnej udalosti Trenčín Mesto Módy, kde sa predstaví predovšetkým so svojou tvorbou COUTURE. Veríme, že rozžiari nielen výstavisko, ale hlavne srdcia milovníkov vysokej módy a kvality.

 

 

plezurologo

 

 

Text, foto: PLEZURO
www.plezuro.com

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy