• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

Bangkok veľkomesto s výnimočnou atmosférou

bangkok009

Jeho unikátna, neustále pulzujúca atmosféra ho robí výnimočným.

bangkok013

bangkok001

Bangkok je hlavným mestom Thajska, krajiny s fascinujúcou prírodou a nádhernými plážami s možnosťou potápania, krajiny s mnohými kontrastmi, kde aj pochmúrny výraz tváre upokojí úsmev domácich. Je domovom viac ako 10 miliónov ľudí, sídlo v ňom má kráľovská rodina. Je to jedno z najzaujímavejších veľkomiest nielen v juhovýchodnej Ázii ale i vo svete. Jeho unikátna, neustále pulzujúca atmosféra ho robí výnimočným. Mesto vás spočiatku pravdepodobne zaskočí, no neskôr na ň nebudete vedieť zabudnúť.
Bangkok v sebe spája históriu so súčasnosťou, východné a západné, dávnu tradíciu s modernou. Leží na východnom brehu rieky Chao Phraya. Vďaka prepracovanému systému kanálov sa veľakrát pýši aj názvom Benátky východu. Pre domácich však stále bude „mestom anjelov“, ako ho s láskou volajú. Bangkok sa pýši skutočne prekrásnymi chrámami a palácmi, svoj pôvab majú však aj ďalšie nezabudnuteľné miesta, ako sú tradičné štvrte, či moderné biznis centrá.
Z mnohých chrámov vyniká najmä Grand Palace so svojou impozantnou architektúrou, Wat Pho je najväčší chrám v Bangkoku, preslávil ho obrovský 46 m dlhý ležiaci Budha, Wat Phra Kaeo je výnimočný pre obraz Budhu v meditujúcej pozícii, ktorý bol vytvorený z jedného kusu smaragdového kameňa, Wat Arun bol útočiskom pre kráľa King Taksin, Vimanmek, obľúbené sídlo kráľa Chulalongkorna. V kráse a jedinečnosti nezaostávajú ani ďalšie chrámy a paláce. Najkrajší pohľad na Bangkok, najmä ten nočný, je z 88 poschodovej výškovej budovy Baiyoke State Tower.
Kulinárske špeciality z vychýrenej tradičnej thajskej ale i svetovej kuchyne nájdete v mnohých reštauráciách. Zabaviť sa môžete na rušných diskotékach, či v známych nočných baroch.  Výhodné nákupy ponúkajú veľké obchodné centrá - MBK Center, Siam Discovery Center alebo Siam Paragon , malé obchodíky alebo trhy priamo na rušných uliciach. „Plávajúce trhy“ v štvrti Taling Chan a víkendové trhy Chatuchak, sú obľúbenou a stále vyhľadávanou turistickou atrakciou. So zážitkami odídete aj z návštevy Čínskej štvrti, z najväčšej krokodílej farmy na svete, z Pasteurovho inštitútu, kde sa vyrába hadie sérum, či z vodného parku Siam alebo Safari World. Príjemný oddych nájdete v tieni zeleného Lumpini parku. Jazda tuk-tukom „s patričnou dávkou smogu a hluku“, patrí k neodmysliteľným, pokiaľ chcete zažiť skutočnú atmosféru pravého Bangkoku.

 

text: Jana Krivdová
foto: Jana Krivdová

bangkok002

bangkok012

bangkok005

bangkok006

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy