• Cestovanie
  • Rozhovor
  • Bývanie
  • Príroda
  • História
  • Relax
  • Technika
  • Auto - Moto
  • 1
  • 2

U nás zrelaxuješ a omladneš

Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice ponúkajú blahodárne účinky liečivej termálnej vody

 KORFU002

KORFU004

U nás zrelaxuješ a omladneš!

V poslednom období kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice budujú značku luxusného kúpeľného zariadenia určeného pre tú najnáročnejšiu klientelu.  Nezabúdajú neustále na inovácie, ktoré zvyšujú kvalitu a rozsah poskytovaných služieb pre božský relax. Jedinečný vodný a saunový svet, liečebné procedúry, blahodárne účinky termálnej liečivej vody, ozdravné pitné kúry, beauty pre nežné pohlavie a skvelá gastronómia.

Termálna liečivá voda

Prírodné liečivé zdroje - prírodná termálna voda, prírodné bahno, priaznivá klíma - v Spa  Aphrodite tvoria základ kúpeľnej liečby. Ich nevídaná rozmanitosť a škála sústredená na jednom mieste dáva predpoklad ich komplexného pôsobenia na organizmus s dosahovaním ozdravných účinkov, navráteniu zdravia a harmónie.

Vzácna rajeckoteplická liečivá voda, vyvierajúca z hlbín zeme (až 250 m), získava svoje výnimočné fyzikálne a chemické vlastnosti vďaka geologickej stavbe horninového podložia tvoreného dolomitmi a vápencami. Tieto horniny odovzdávajú tepelnú energiu prenášanú zo samotného zemského jadra. Minerálne látky, najmä Calcium a Magnezium sú prijímané z týchto hornín a následne rozpúšťané v liečivej vode, čím jej dodávajú zásaditotvorný a liečivý charakter.

BLAHODÁRNE ÚČINKY NA TELO

Termálna rajecká voda je klasifikovaná ako prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hypotonická, hydrogénouhličitánovo vápenato-horečnatá, s teplotou 38 stupňov na prameni. Lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania – ochorenia kostí, kĺbov, svalov a šliach. Nie náhodou objavili priaznivé účinky rajeckej vody už v 14. storočí.

Dnes môžu klienti využívať termálnu liečivú vodu vo forme celého radu liečebných procedúr – vodoliečby, balneoterapie, hydromasážnych, perličkových, termálnych alebo uhličitých vaňových kúpeľov. Účinok kúpeľa spočíva v zmiernení bolestí pohybového systému, relaxácii svalstva, zlepšení prekrvenia a metabolizmu svalov, šliach a kĺbov, drenáži lymfatického systému ale aj detoxikácii a aktivácii imunity.

KORFU003

SAUNOVÉ RITUÁLY
Najnovšie rozšírili svoje služby o saunové rituály a rôzne tematické saunové večery. Sú známe a obľúbené nielen svojimi liečebnými a wellness procedúrami, ale aj luxusným ubytovaním a vyhlásenou kuchyňou. Riaditeľ balneoterapie kúpeľov Peter Lališ prezradil: „Pre návštevníkov, ktorí obľubujú saunovanie, ale klasické sedenie v saune sa im už zunovalo, ponúkame nový rozmer saunovania. V ponuke máme niekoľko druhov saunových rituálov ako ľadové kráľovstvo, ríbezľový dotyk, detox či vitamínový refresh. Najnovšie sme ponuku rozšírili o rituály s názvom Dobré ráno Aphrodite, Pomarančové pohladenie, Multivitamín a Ruská baňa. Každý z nich povzbudí zmysly, skrášli pokožku a upevní zdravie. Zaujímavým spestrením sú aj tematické saunové noci, počas ktorých saunamajstri robia rituály v saune v zaujímavých kostýmoch.“

BAZÉNY V ANTICKOM PROSTREDÍ

V súčastnosti najväčším lákadlom pre návštevníkov kúpeľov SPA Aphrodite sú termálne bazény vybudované v atraktívnom antickom prostredí. Klienti môžu zrelaxovať a načerpať stratenú energiu v dvoch vnútornych (relaxačný 38°C a rehabilitačný 31°C) a piatich vonkajších termálnych bazénoch: kľudový 37°C, rekreačný 28°C, rodinný bazén pod bralom 34°C a turecký kúpeľ pozostávajúci z horúceho a studeného bazénika. ,,Všetky bazény sú plnené prírodnou termálnou vodou. Mimoriadne obľúbenou procedúrou je omladzujúci striedavý ,,Turecký kúpeľ" v horúcej a studenej vode.  Striedanie tepelných podnetov spôsobí uvoľňovanie a sťahovanie cievneho systému, ako aj spomalenie a zrýchlenie srdcovej činnosti. Takýto kúpeľ výrazne zlepšuje elasticitu a zdravie cievnej steny. Pri takomto extrémnom striedaní teplôt sa vyplavia do tela endorfíny, hormóny šťastia, ktoré Vám navodia pocit uvoľnenia a dokonalej harmónie," prezradil viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

Jedným slovom - kto chce zrelaxovať a omladnúť, a kto chce zažiť balzam pre telo i dušu - rozhodne si vyberie kúpele Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach!

KORFU005

KORFU001

Viac informácií na www.spa.sk

 

suunto banner

 

dobrekufre1

kupele

gfbannerdobrekufrealpine

ASP banner cestujeme 456x270

asolo banner

vertikal banner1

AnglickeFrazy