GOODFLIGHT TOUR

GFT leto 2014

Good Flight tour alebo babská jazda po Slovensku!

GFT 007

GFT 008

GFT 006

Partia veselých báb – Nala, Liva, Sima a Maja, štyri dni voľna, super počasie... A za tento krátky čas veľa zážitkov a zábavy u nás doma, na Slovensku. To bola naša babská jazda Good Flight tour, počas ktorej nás z miesta na miesto bezpečne prepravoval náš bodyguard – MINI Cooper Countryman, bieločierny elegán na zliatinových diskoch, auto so zárukou bezpečia a komfortu na naše výjazdy do známych i neznámych miest. Hneď sa stal naším miláčikom. Bez problémov sme naložili do batožinového priestoru naše veci a pohodlne sme sa usadili. Prekvapila nás nielen veľkosť vnútorného priestoru ale aj moderné interiérové doplnky. K tomu dokonalý hi-fi zvuk a špičková komunikácia a vyrazili sme do mesta. 

GFT 010

GFT 011

GFT 009

 Prvá zastávka bola v Hoteli Danubia Gate v centre Bratislavy, ktorý patrí medzi najlepšie technicky vybavené hotely v Bratislave. Výhodou hotela je, že je situovaný v bezprostrednej blízkosti historického Starého mesta Bratislavy a taktiež neďaleko od nábrežia Dunaja. V jednej z komfortne a elegantne zariadených izieb s klimatizáciou a internetom sme si aj my dopriali krátky relax. Dozvedeli sme sa, že hotel prišiel aj s ďalšou inováciou a tou je zriadenie prvej verejnej hotelovej nabíjacej stanice pre elektromobily, ktorú okrem hotelových hostí môže využívať aj verejnosť. Po veľmi chutnom obede v Street Coffe & Restaurant - v štýlovom prostredí so svetelnými kreáciami, sme predsa len ešte chvíľu zostali a dopriali sme si lahodnú kávu. O našu pohodu sa staral prívetivý personál a pri vzájomnej komunikácii nechýbal ani úprimný úsmev, či smiech. Rozlúčila sa s nami a šťastnú cestu nám zaželala pani riaditeľka hotela spolu s marketingovou manažérkou. 

GFT 11

GFT 016

GFT 12

GFT 015

S našim MINI (aj keď výbavou a prevedením auto poskytovalo MAXImálny komfort!) sme bez problémov zvládali presuny po Bratislave, štarty, cúvania, brzdenia, či parkovania... Presunuli sme sa k nábrežiu Dunaja do prístavu, kde sme nastúpili na vyhliadkovú loď PREŠOV, ktorá spolu s loďou MARTIN realizuje pravidelné okružné plavby v Bratislave a na Devín. Počasie nám prialo, svietilo slniečko, pofukoval slabší vetrík a tak sme si z otvorenej hornej paluby vychutnávali panorámu Dunaja i pohľady na okolie. Počas plavby sme sa mohli v bufete osviežiť nápojmi, kávou, čajom, či drobným občerstvením. Takmer dvojhodinovú prestávku sme využili na návštevu Hradu Devín, ktorý patrí medzi naše národné kultúrne pamiatky. Vypína sa na mohutnom skalnom kopci nad sútokom Dunaja a Moravy, takže ho bolo vidieť aj z paluby lode. Plavba loďou z Devína bola po prúde Dunaja, ubehla rýchlejšie. Spokojné a príjemne unavené sme sa vracali späť do prístavu.

GFT 020

GFT 017

 GFT 019GFT 15

Na druhý deň sme sa vydali cez Čičmany, obec známu svojou zachovalou ľudovou architektúrou, smerom do Oravského Podzámku. Hlavným lákadlom pre nás bol a stále je jeden z najkrajších hradov na Slovensku – Oravský hrad, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva u nás. Prezreli sme si nádhernú historickú expozíciu hradu, hradnú kaplnku svätého Michala, nádvoria, miestnosti, bašty, portréty, nástenné maľby, rodové erby, dobové zbrane... Vypočuli sme si veľmi zaujímavý výklad o histórii hradu a jeho vlastníkoch. Veľa sme sa dozvedeli ajz prírodovednej a etnografickej expozície v priestoroch tzv. Dubovského paláca. V najstaršej a súčasne aj najvyššej časti Oravského hradu, v Citadele, sme si prezreli archeologickú expozíciu. Tu skúsila každá z nás otočená chrbtom hodiť mincu zo schodov do studne. Vraj keď spadne do stredu, dotyčný bude bohatý. Aj keď sa to nepodarilo ani jednej z nás, predsa len sme boli bohatšie o nové poznatky z histórie hradu ako i zážitky. Medzi ne patrilo „dobové“ oblečenie, ktoré sme si aspoň na chvíľu požičali a malou promenádou po nádvorí sa tak vrátili o niekoľko storočí dozadu... Veľmi vhod nám padlo zastavenie v reštaurácii Koliba pod lampášom, útulnej drevenej kolibke s príjemnou atmosférou a obsluhou, ktorá sa nachádza pod Oravským hradom. Tu sa o nás postarali milé a usmievavé dievčatá v tradičných krojoch. Po chutnom obede sme si ešte chvíľu oddýchli a po kávičke sme sa presunuli už ďalej.

GFT 42

GFT 49

 GFT 21GFT 023

GFT 028

 Komfort v aute, silný motor a jeho maximálna bezpečnosť nám dovolili vyskúšať si počas presunu aj jeho ďalšie vlastnosti, ako je stabilitia, či brzdenie. Obstálo na jednotku. Ďalšia zastávka bola v známej Tatralandii, najväčšom aquaparku na Slo‑
vensku a jednom z najväčších v strednej Európe. Doslova sme sa vybláznili na množstve vodných atrakcií – tobogánoch, šmýkačkách, bazénoch... Najviac „bodovalo“ TORNÁDO – najdlhší raftovací tobogan s vodným vírom v Strednej Európe. Nezaostával ani MONKEY SLIDE, BLACK&WHITE, BOOMERANG RAFT RAMP, BLACK HOLE - ČIERNA DIERA („šialene“ tmavá a crazy jazda) a mnoho ďalších. Skúsili sme „vyrobiť“ morské vlny. Na záver sme si oddýchli v interiérových bazénoch v Tropical paradise – tropickom raji, kde na nás čakala veľká drevená plachetnica, pravé koraly a mušle, či pestrofarebné rybičky. V bazénoch s vodnou terapiou sme si vymasírovali celé telo. Oddýchli sme si na pohodlných ležadlách pod palmami, privreli oči – a zdalo sa nám, že sme niekde veľmi ďaleko. Tvar obrovskej mušle, v ktorom je „prímorská“ teplota nám tento pocit len umocnili. Ubytované sme boli vo veľmi peknom areáli v Holiday Village Tatralandia, ktorý tvorili buď samotné chatkové domčeky s typicky drevenou architektúrou alebo pekne a účelne zariadené poschodové apartmány, z ktorých jeden patril aj nám. Po veľmi chutnej večeri na terase pri grile a oddychu sme išli vyskúšať ďalší adrenalínový zážitok – SUPERFLY. Doposiaľ sme o ňom len počuli, takže pre každú z nás to bola veľká výzva. Veď vyskúšať si atrakciu simulujúcu voľný pád v unikátnom veternom tuneli so sklenenou letovou komorou, tak to je zážitok, na ktorý sa nezabúda... Inštruktor Michal nám vopred vysvetlil pokyny a uistil nás, že sa netreba vôbec báť. Veď akoby aj – počas simulácie bol stále s každou z nás v tuneli a na záver nás ešte vyniesol až „do výšav“ a nadol a hore a opäť nadol – jednoducho úžasné. Spoločná fotka na záver a pomaly, celou cestou „rapotajúc“ o tom, aké perfektné to bolo, sme sa pobrali veľmi spokojné po tak aktívne prežitom dni do nášho apartmánu. Posedeli sme ešte na vonkajšej terase, obloha bola plná hviezd, sľubovala ďalší vydarený deň. Po rannom prebudení a výdatných raňajkách na nás čakal ozaj nádherný slnečný deň s výukou golfu. Hviezdy nesklamali.

GFT 025GFT 024GFT 026

GFT 027

Presunuli sme sa do golfového rezortu Black Stork A PGA Golf Course vo Veľkej Lomnici. Požičali sme si golfovú výstroj, nechýbal tréner golfu. Na golfovom autíčku, čo bolo pre nás neskutočne funny zážitkom, nás oboznámil s golfovým areálom. Okrem perfektne upravenej zelenej trávy a povrchu ihriska sa nám naskytol aj úžasný pohľad na naše majestátne Tatry. Dozvedeli sme sa a videli sme, že golfistom je tu k dispozícii 27 jamkové ihrisko, kryté odpalisko, chipping area, putting green, golfová akadémia, golfový simulátor... Ani jedna z nás nemala doposiaľ možnosť vyskúšať si golf. Na pohľad ľahká úloha bola v skutočnosti omnoho ťažšia ako sa zdalo... loptičky nie a nie odpáliť a keď sa to aj niektorej z nás podarilo, letela príliš krátko. A tak sme aj trochu závideli okoliu, kde už s tým nemali skúsenejší golfisti žiadny problém. Chce to len tréning a trpezlivosť a výsledky sa dostavia. Dôkazom toho sú aj mnohé turnaje s veľkou účasťou, ktoré sa tu poriadajú. Golf nás síce nevysilil, skôr nás bavil a určite ho ešte vyskúšame, ale bol čas obeda. Tak sme navštívili reštauráciu Hotela International, ktorý je súčasťou tohto golfového rezortu. Samotný hotel je postavený v elegantnom štýle. Z reštaurácie, lobby baru s krbom či terasy sa stále naskytal výhľad na tatranské končiare. Z bohatého jedálneho lístka (formou menu alebo a lá carte) sme si každá vybrali „to svoje“. A ozaj nám všetkým chutilo. Okrem jedla boli skutočným bonbónikom aj zákusky domácej výroby, ktoré sme si dali ku káve.Jednoducho delicatesy! S tým sa dnes už málokde stretnete. Ani sa nám nechcelo odísť, ešte sme chvíľu posedeli a potom sme sa rozlúčili s týmto príjemným prostredím a personálom.

GFT 06GFT 05GFT 031GFT 030GFT 029

Nasledoval presun do neďalekej Tatranskej Lomnice. Perfektné ubytovanie s „domáckym pocitom“, ktorý dotvoril veľký kamenný krb hneď v lobby bare, ale aj dávku komfortu a luxusu nám poskytol Hotel Kukučka - hotel už na pohľad s jedinečnou atmosférou. Sme rady, že aj u nás naberá architektúra ten správny smer. Nielen naša izba, ale aj všetky ostatné boli precízne a štýlovo zariadené, prelínal sa v nich kamenný obklad s dreveným, priestranná a moderná kúpeľňa nemala jednoducho chybu... Tomu sa hovorí „relax vo veľkom štýle“ alebo jednoducho „paráda“. Po krátkom odpočinku sme sa obliekli, upravili si líčenie, s chuťou sa navečerali. K mladosti samozrejme patrí aj zábava, hudba a tanec, jednoducho miesto, kde to stále „graduje“. To všetko bolo v neďalekom Restaurant & Music Pube – známom Humne v Tatranskej Lomnici, ktoré navštívili aj mnohé známe hudobné osobnosti. Dobrá hudba a spoločnosť nás trochu zdržala. Ale to patrí k mladíckemu životu. Napriek krátkemu spánku sme sa vyspali ako v bavlnke. Možno za to vďačíme nadýchaným perinám a možno aj čistejšiemu vysokohorskému vzduchu, veď hotel stojí v malebnom prostredí Vysokých Tatier. Po raňajkách sme si dali krátku turistickú prechádzku po neďalekej prírode, jednoducho sa nedalo bez toho odísť...

GFT 035GFT 033GFT 034GFT 08GFT 07GFT 09 S časom začala pribúdať aj oblačnosť, dážď sa nezadržateľne blížil. Svoje pobalené veci sme naložili do nášho MINI a vyrazili sme na cestu. O chvíľu prišiel poriadny „lejak“. MINI držalo perfektne aj na mokrej ceste, mali sme pocit maximálnej istoty na jeho štyroch kolesách. Kvalitné brzdy a svetlá, množstvo bezpečnostných prvkov, príjemná hudba v rádiu... Cesta nám pokojne ubiehala. Po chvíli utíchol aj dážď. Dorazili sme do pravých kúpeľov Trenčianske Teplice, mesta s nezameniteľnou kúpeľnou atmosférou v romantickom prírodnom pro‑stredí. Vďaka tejto polohe, ale najmä vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode, patria k najstarším a najvyhľadávanejším kúpeľom na Slovensku. Blahodárne účinky sírnej termálnej vody sme vyskúšali aj my. Dvadsaťminútový príjemný kúpeľ v tejto liečivej vode bol pre nás ako „balzam na dušu“. Nasledoval pravý relax v podobe suchého zábalu a masáž. Dozvedeli sme sa, že kúpele sa špecializujú najmä
na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavov po operáciách a úrazoch, chronické reumatické ochorenia, ale aj ochorení z oblasti internej medicíny, gynekologické a kožné ochorenia. Kúpele sú známe aj najvzácnejšou pamiatkou, ktorá je zachovaná dodnes. Je to európsky unikát – Hammam, postavený v roku 1888. Stavba v orientálnom maurskom slohu je doposiaľ súčasťou kúpeľného komplexu a slúži ako odpočiváreň po kúpeli v najobľúbenejšom bazéne Sina. Hneď vedľa sa nachádza zrekonštruovaný kúpeľný hotel PAX. Jeho veľkou výhodou je prepojenosť s budovami, kde sa podávajú procedúry, dokonca lekárske ordinácie a časť procedúr sú hosťom k dispozícii priamo v hoteli. Cez nepretržite otvorenú recepciu s ochotným a príjemným personálom sme sa výťahom vyviezli na 6. poschodie, do kaviarne PAX Panoráma. Tu sa nám na veľkej terase naskytol pri západe slnka úžasný výhľad takmer na celé mesto. Dopriali sme si slávnostnú večeru s pohárom vínka na ukončenie našej Good Flight tour. Lepšie zakončenie dňa na celej tour, ako v tých pravých kúpeľoch Trenčianske Teplice, sme si ani nevedeli predstaviť.

GFT 53GFT 54GFT 03TT01TT02GFT 02

 Keďže tieto dni boli zamerané najmä na šport, relax, či turistiku, vyžadovalo si to aj prislúchajúce oblečenie. Nová značka Kilpi – outdoorové oblečenie a doplnky, spĺňala a spĺňa všetky kritéria.Je módna, účelová, funkčná a spoľahlivá, jednoducho „trendy“. V tomto športovom oblečení sme sa cítili veľmi pohodlne. Dozvedeli sme sa, že Kilpi znamená po fínsky štít. Preto aj oblečenie KILPI bolo pre nás akoby štítom – vďaka použitým inovovaným materiálom sme boli v každom počasí v bezpečí a chránené. Dizajnové bundičky a nohavice značky KILPI nás v chladnejšom počasí hriali, štýlové tričká a topy s „kraťasami“ nám dávali v letnom teplom počasí pocit voľnosti a komfortu. Značka KILPI nám poskytla kompletnú outdoorovú výbavu s technickými vychytávkami.

Množstvo fotiek a videošotov z tejto tour sa nám podarilo urobiť vďaka elektro‑nike – fotoaparátu Nikon a outdoorovej športovej GoPro kamere, od spoločnosti ANDREA SHOP, prevádzkovateľa e-shopu a viacerých kamenných obchodov so ši‑rokým výberom produktov spotrebnej elektroniky a ostatného tovaru.

GFT 014

GFT 51

Good Flight tour nás presvedčila, že sa dá aj na malom Slovensku za krátky čas prežiť veľa nezabudnuteľných zážitkov...

 logapartnerGFT

View the embedded image gallery online at:
http://goodflight.sk/index.php/goodflight-tour#sigProId8c08d8fc17